Мешавина Хилс Фарма Овес Трици 2 кг

Мешавина Хилс Фарма Овес Трици 2 кг

DEN 520.56

Достапност

2 Кг Спакувани во Топлина запечатени ќеси.Произведено во САД.НЕ-ГМО.Одличен извор на влакна и протеини.Додавање на леб или muffins.Овес Трици се произведува со мелење звук и пред-избран, kilned овес groats.Како резултат на предметот овес оброк е поделен на рафинирани овес брашно и овес трици да се постигне функционална и атрактивни големина на честички.Овес Трици има идеален сооднос на растворливи да се нерастворливи во исхраната влакна, високо ниво на протеини, витамини и минерали.Оваа овес трици е најдобро да се користи за да се направи на различни леб, muffins, житни производи и храна, каде што присуството и "чукнат" вкусот на овес трици е желба.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа