DZHONGD Отпор Бендови за Жените, Нозе, Задник, Ткаенина Не се Лизга Не-Тркалање Јамка Хип Плен Glutes Тренингот Вежби Бендови

DZHONGD Отпор Бендови за Жените, Нозе, Задник, Ткаенина Не се Лизга Не-Тркалање Јамка Хип Плен Glutes Тренингот

DEN 311.76

Достапност

и сите се ИСТА должина : 14".Порака нас преку .НЕ ВАЛАЊЕ, PINCHING, ЛИЗГАЊЕ - Конструиран со топол допир се вклопуваат и вграден во лизга-отпорни внатрешниот слој, вие нема да имаат "roll-up" или "предвремени" проблем за време на вежбање со DZHONGD ткаенина отпор бендови, кои може да се случи при користење на Гумени вежба бендови.СУПЕР МЕКИ & УДОБНО - Нашиот хип отпор бендови се состојат од комбинација на мек памук & полиестер ткаенини, Тоа е околу 3 инчи широка, а и пошироко од други на отпор бендови, тие се чувствуваат удобно и мека на гола кожа.Карактеристики : - Нашата хип отпор круг бендови лесно да се трансформира во вашата вежби и вежби за побрзи резултати.MESH ТОРБА & ПОЧЕТНИЦИ ВОДИЧ - отпорот бендови, доаѓаат со мрежа торба за да ги носите, ќе може да се Патува, Дом, Салата,, Парк, итн.Расте на вашата плен многу полесно и многу побрзо со зголемување на отпор нивоа како што расте посилно. 3 ОТПОР НИВОА - Нашиот дебел отпор бендови поставите предвидува три различни отпор нивоа - светлина, средни и тешки.Стигнат до вашиот фитнес и терапија цели ефикасно и ефективно да се работи повеќе во мускулите и во исто време. - Дизајнирани со дебела, висока-квалитет на ткаенина, нашите бендови се доволно силни за да ја задржи својата отпор дури и по широко се протега и, исто така, се чувствува мека на вашата кожа.Спецификации : - Материјал : Полиестер памук + латекс - Иста големина на 3 Отпор бендови : 14"/16" x 2. - Ако сакате да се изгради сила, подобрување на флексибилноста, точно лоша форма, или sculpt тонус на мускулите, нашите разноврсна отпорни бендови сила на вашите мускули да работат понапорно, зголемување на мускулната активност, развој и функција.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа