AYNEFY USB Адаптер, USB OTG Адаптерот на USB Интерфејс со Голема Брзина за Дома

AYNEFY USB Адаптер, USB OTG Адаптерот на USB Интерфејс со Голема Брзина за Дома

DEN 275.76

Достапност

Поддршка на OTG мобилен телефон или таблет полнење.Овој адаптер има посебен USB интерфејс, можете да го поврзете го полначот или USB уреди, како што се надворешни USB тастатура, глувче, читач на картички, У диск и мобилни хард диск.Висока Брзина OTG функција.Се однесува на Андроид, Windows и други системи.USB мобилни диск надворешно напојување.Опис : Ова е домаќин адаптер кој ви овозможува да се поврзете на уреди за вашиот мобилен телефон преку тоа е Micro USB порт.Адаптер карактеристики на аглеста врска, па лесно можете да се поврзете било уреди што би сакале како што се USB стапчиња, игра контролори, картичка читатели и многу повеќе!Оваа домаќин адаптер има екстра Микро USB моќ конектор, па ќе може да го полните телефонот додека го користите вашиот телефон како OTG уред.Не кабел или адаптер што го барате?Види ја нашата продавницата за повеќе!Карактеристики : 1. Овој адаптер има посебен USB интерфејс, можете да го поврзете го полначот или USB уреди, како што се надворешни USB тастатура, глувче, читач на картички, У диск и мобилни хард диск. 2. Поддршка на OTG мобилен телефон или таблет полнење. 3. Се однесува на Андроид, Windows и други системи. 4. USB мобилни диск надворешно напојување. 5. Висока Брзина OTG функција. 6. Стабилни перформанси, plug and play.Спецификации : Боја : Црна Пакет Тежина : 20g Име : USB 2.0 OTG Адаптерот Материјал : ПВЦ Должина : 3cm / 1.18 инчен Пакет се Вклучени : 1 x USB 2.0 OTG Адаптерот за 90 степени на Лево Аглеста 1 x USB 2.0 OTG Адаптерот 90 степени Десна Аглеста Забелешка : OTG адаптерот не може да биде обвинет, МИКРО USB порта само снабдувањето со енергија, не полнење, да го надворешниот уред.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа