Клипот Одбор Тип Калкулатор | Модерна Минимална Основна Калкулатор за Математика во Училиште, Канцеларија, и Дома (2 Парчиња)

Клипот Одбор Тип Калкулатор | Модерна Минимална Основна Калкулатор за Математика во Училиште, Канцеларија,

DEN 1188.00

Достапност

●Пакување од 2 батерија напојува калкулатори. ●Калкулатор големина : прибл. 6.5" x 5". ●Елегантни, модерни, метал изглед. ●Совршен за статистика, на училиште или дома.Овој пакет на 2 Клип Одбор Тип Калкулатори е совршен за секој во канцеларија, кој оди на училиште, или само да се работи од дома.Во прибл. 6.5" x 5", тоа е голема големина за пристапност, но исто така и доволно мала за да се задржи во близина.Овие батеријата напојува калкулатори обезбеди класичен естетски и алатки за да се реши таа математика проблем.Не дозволувајте им на броеви обесхрабри вас.Едноставно реши, двојно-проверете ги вашите математика со овој Клип Одбор Типот на Калкулатор.На енергија од батеријата калкулатор има минимална и класичната естетски.Голема за да одговара со вашата канцеларија, на училиште и дома декор.Калкулаторот е околу 6.50" x 5" во големина и доаѓа спакувана во кутија.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа