EAI Образование CalcPal EAI-90 Џеб Основните Калкулатор - Сет на 10

EAI Образование CalcPal EAI-90 Џеб Основните Калкулатор - Сет на 10

DEN 1113.60

Достапност

Сет од 10 џеб големина 4-функција калкулатор има голем 8-цифрен екран +/- знак проценти копче и соларна енергија.Мека на допир rubberized копчињата за намалување на бучава во текот на употребата.Мерки 2"W x x3" H x "D. Екран мерки 1 5/8"W x "H. Случај вклучени.Се препорачува Одделение(s) : Pre K-12.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа