1U 48port Висока Густина Patch Panel, Натоварена со LC Дуплекс Multimode OM3/OM4 Аква Обоени Адаптери

1U 48port Висока Густина Patch Panel, Натоварена со LC Дуплекс Multimode OM3/OM4 Аква Обоени Адаптери

DEN 1548.00

Достапност

Дизајниран за употреба во Висока Густина на Центарот за Податоци Средини.Заштедува место и ги намалува кабел за управување.Идеален за Управување со Планината и Кабинет Инсталации.Couplers превртен на надворешниот периметар за полесен пристап до клипови.Боја-кодирани Couplers олесни брз Кабел Тип Идентификација.Ултра Spec Кабел е Висока Густина 1 U" 48 Порта Patch Panel е идеално решение за вашиот Мрежата на животната Средина, бидејќи тоа може да биде решетката и кабинетот се монтирани.Тоа е простор за заштеда на дизајн овозможува подобро искористување на соба се потребни за да ги организирате вашите податоци каблирање, како и интерконекциски и крстот врска помеѓу панели.Боја-кодирани, превртена couplers им помогнат на корисникот да се направи разлика помеѓу различните видови кабли и дозвола за поголема достапност за време на решавање на проблеми, инсталација или redeployment.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа