ЛЕ TAUCI Служат Послужавник Јадења, 12-инчен Керамички Овална Вечера Плочи, Партија Коцки, Храна Фурна Безбедно за Месо, Риба, Мезе, Суши, Десерт, Служи Супа и Сендвичи, С

ЛЕ TAUCI Служат Послужавник Јадења, 12-инчен Керамички Овална Вечера Плочи, Партија Коцки, Храна Фурна Безбедно

DEN 791.76

Достапност

ПЛОЧА ХРАНА КАКО ГОТВАЧ - Сет од 4, секоја служат послужавник мерки 12 инчен * 8 инчен.Идеална големина на Мексиканската храна, мали турција, риба, и така натаму.Овие про во потрага служат плочи се одлични за хотел, ресторан и семејството.Ајде да плоча храна како готвач дали во Божиќ партија, денот на благодарноста, Easters, или секојдневен оброк!.ВИСОК RIM ДИЗАЈН - Висока rim дизајн го прави тоа многу пластовидно и спречување на храна од runaway.Нема повеќе одлевање при вршење на храна и исхрана!И rim, исто така, е лесно да се одржи, кога сметководствена.Можете дури и може да се стави мал потопување сад на тоа.ПЛАСТОВИДНО & ПРОСТОР за ЗАШТЕДА - Овие високо пластовидно служат јадења атмосфера до удобно во кабинети.Овие голем простор saver оџакот убаво во шкафот.БЕЗ МИРИС и ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ - Во глазирани керамички плочи се отпорни на мирис и дамки кои можат да траат со години.Стаклен bottoms направи овие служат коцки лесно да се чисти.Или едноставно да се стави во машина за миење садови!.СИГУРЕН КЕРАМИЧКИ КВАЛИТЕТ - керамички овална лента поставена е висок оган користење на природните глина, вода и гас.Тоа е направена да се толерира високи температури до 482°F. Фрижидер безбедно и микробранова/фурна безбедно.Во споредба со пластични или нерѓосувачки челик еден, керамички е ослободена од тешки метали и не се апсорбира храната мириси или вкусови.ЛЕ TAUCI Служат Послужавник Јадења, 12-инчен Служат Ware Овална, Вечера Плочи Фурна Безбедно, Партија Коцки во Собата за Турција, Месо, Риба, Мезе, Закуски, Суши, Десерт, Сет од 4, Црвена боја.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Бела Служи Фах Мали
  • Новак

Бела Служи Фах Мали

DEN 142.80

8" X 11".Високо Квалитетни Пластични.Здрав, Кршете Отпорни, И За Еднократна Употреба.Совршен За Партиите, П�