Мауи Џим Фер Правец На Пилот Очила За Сонце

Мауи Џим Фер Правец На Пилот Очила За Сонце

DEN 328.80

Достапност

Увезени.Титаниум/Најлон рамка.Композитни леќа.Поларизирана.УВ Заштита Слој на кожата.Леќа ширина : 58 милиметри.Леќа висина : 48 милиметри.Мост : 16 милиметри.Рака : 145 милиметри.Кликнете на Мауи Џим линкот погоре за да ја посетите нашата бренд продавница, каде што можете да најдете на нашите целиот каталог на очила за сонце.Сите Мауи Џим очила за сонце функција Polarized Plus2 леќи на технологијата, кои одат подалеку од оклопна очите од сјајот и штетните УВ зраци со зголемување на бои за да се открие вистинската убавина на светот околу вас.Уживајте во крајна УВ заштита во комбинација со premuim стил, неверојатна издржливост, отсјај-слободен визија, и боја-зголемување на патентирани технологии.Неутрален Сива леќи нудат највисок достапен светлина намалување и се најкорисни во светла, на директна сончева светлина.Титаниум рамка со најлон е лесен, издржливи и удобно.Фер Правец и По Морињата е наутички термин често се користи кога на почетокот на нова патување.Фер Правец се воведува настан на материјали што го прави совршен начин да се постави себе си, освен со одлучувачки, но префинет изглед.Флексибилни, сјајни најлон пара убаво против мазна, цврста, мат титаниум.Солидна титаниум носот влошки се завршувањето на допир за да го отелотворуваат прецизното внимание на детали.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа