Тешко Карбид Керамички Острат Камен Професионални 3 Фази Домаќинство Нож Острилка Кујна Острат Алатка

Тешко Карбид Керамички Острат Камен Професионални 3 Фази Домаќинство Нож Острилка Кујна Острат Алатка

DEN 204.00

Достапност

Како да го Користите : 1.острилка поставени на платформа, одржување на стабилен не се лизга се справи, и други рачни нож.Одлучи да користете еден или два чекори според степенот на алатка тапи. 2. крупни мелење : се користи за поправка лошо оштетени нож, погоден за тап инструмент.Нож во дијамант мелење устата, правилна и еднообразна интензитет и назад, влечење на сечилото забележани сечилото околности, повторете го овој чекор 3-5 пати.Алатка за мелење остри шест месеци пред општите користите kibble еднаш, исто така, според посебните околности. 3. фино земјата : Ова е неопходен чекор за да се елиминира burrs на нож-edge, на сечилото е полиран мазна, светла.Употреба, ве молиме обратете се до чекори.Во нормални услови, се препорачува еднаш неделно или секојдневна употреба за да се задржи вашиот остар нож. 4.избрише со влажна крпа или исплакнете со вода, а потоа ги суви.Стилски и безбедност дизајн На не-пропадна гумени нозе обезбедува вашиот steadiness кога заострување На два сценски дизајн, и двете крупни и фино брусење од не ' Рѓосувачки челик со ЕВА не се лизга база за да се обезбеди острилка за безбедност Широко се користи во Нерѓосувачки Челик кујнски ножеви, овошје нож, готвач е нож Големина : 21 x 5.0 x 5.7 cm Материјал : ABS + Нерѓосувачки челик Пакет : 1 x нож sharpner.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа