Ноктот Clippers, Ноктот Ножици и Ноктите Секачи, од не ' Рѓосувачки Челик Помине Nippers Прецизност Ноктот Clippers Тример, Хуманизирано Дизајн Не се Лизга Гумени Рачка, за Дебе

Ноктот Clippers, Ноктот Ножици и Ноктите Секачи, од не ' Рѓосувачки Челик Помине Nippers Прецизност Ноктот

DEN 191.76

Достапност

Карактеристики : Материјал : Висок Квалитет, од Нерѓосувачки Челик + Гумена Рачка Големина : 13.Анти-лизга се справи со површина материјал се користи за зголемување на триење за да се избегне лизгање на прст и спречување на несреќи кога ноктите се сече. Пред клипинг, впие нозете во топла вода за 5-10 минути.Ако имате воспаление, оток и болка, disinfect вашиот ноктите и ноктите clippers со јод или водороден пероксид пред сечење и дезинфекција нив.【Солиден & Трајни 】- Професионални ноктот clippers се направени од високо-квалитетни нерѓосувачки челик помине clippers со висока цврстина, висока отпорност на абење и отпорност на корозија.Оваа помине clippers е идеален за podiatrist, спортисти и пензионери и спортисти.Ноктот clippers користење на лост принцип дизајн помага да се заштеди енергија, ефикасно го намалуваат тежината на сечење дебели нокти за постарите.Мерки на претпазливост : Дезинфекција пред употреба не се повлече на кожата и тоа треба да се отвораш.Овој производ е за лична употреба, за да се спречи вкрстена инфекција, ве молиме да не ги дели со другите. 【Супер Остар Нож】Оваа помине clippers може да мазно и лесно да се клип груб, дебел и тврд ноктите или ноктите, дека е тешко да се кастри. Намалување на должината на ноктите е природен контура и не коло во аглите.5 X 6cm Тежина : 90g Боја : Сребро + Црвено Пакетот Вклучува : Ноктот Clippers X 1 Pcs Совети за Напор Намалувања : 1. За кршливи нокти, направи мали клипови за да се спречи поделбата или пукање.Чувајте ги децата подалеку од овој производ. 【Различни Употреба】 Оваа ноктот clipper може да се користи за густа и тешко ноктите, paronychia, деформитет, ingrown ноктите и onychomycosis.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Manicare Помине Clipper
  • Новак

Manicare Помине Clipper

DEN 275.04

Мали.Голема Вредност.На LTBD спектар на производи се избор одберете спектар на производи кои се МАЛКУ НЕШ�