Свилен Заврзана Бебе Gown со Заврзана Шапка, Унисекс, Момчиња, & Девојки, Бебе Sleeper-Персоналните со Името-Срце, и Стрелката

Свилен Заврзана Бебе Gown со Заврзана Шапка, Унисекс, Момчиња, & Девојки, Бебе Sleeper-Персоналните со Името-Срце,

DEN 659.76

Достапност

95% Памук/5% Spandex. *Не се Враќа, или Наплата на Сопствени/Персоналните Предмети*.Свиленкаста, мек материјал.Вклучува заврзана шапка. 95% Памук/5%Spandex.На sleeper карактеристики вашиот личен име печатени со срце и стрела во сценариото фонт.Сите имиња се обележани со бели винил, освен Свилен Исклучување Бела, кој е отпечатен со црна винил.Овој удобен sleeper е совршен за спиење!Лесен, но топло, облека е направено од свилен, мек материјал.Оваа sleeper е погодно за пелена промени како што не мора да биде unbuttoned или случи сериозна.Куп лесно unties така што пелена промени се брзо и лесно.Јазолот е исто така омилен бидејќи тоа може да биде приспособена за бебето удобност и големина, и им дава многу простор да се шаване на своите нозе без да ги изложување на ладно.Бидејќи јазолот е прилагодлив, ова sleeper трае подолго како вашиот малку еден расте!Оваа облека е 95% памук и 5% Spandex.Новороденче Должина : 30" 0-3 Месеци Должина : 33".


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа