Назад на Капакот на Батеријата Плоча Оригинални Задното Стакло Батеријата Домување Телефон Шасија Делови Погодни за Samsung Галакси S20 G9810 G9810F Домување Назад Батерија

Назад на Капакот на Батеријата Плоча Оригинални Задното Стакло Батеријата Домување Телефон Шасија Делови Погодни

DEN 1459.20

Достапност

Замена на Делови : ве Молиме потврдете го Телефонот назад на капакот на батеријата тип пред да нарачате,да Биде полесно за да ги собере од copy/генерички делови,работата повеќе совршено.За Инсталација : Ние ви препорачуваме да се види онлајн водичи или видеа кога наредил да се обезбеди дека производот нема да биде оштетен, или побарајте професионална отстранување и инсталација.Квалитет : Секој делови тестирани со ист тип на телефонот пред породувањето за да се обезбеди работа.Поправка опсег : Замена на делови поради назад скршен капакот на батеријата,крек, носат прашања како така натаму.Технолошки Доктор : Замена Назад на Капакот на Батеријата е на highe квалитет, заврши со сите алатки & лепило е потребно за да успешно да го поправи вашиот уред.Опис : Материјал : Стакло+plastic Color : Црна/Розова боја/бела/blue Compatible Модел : Одговара За Samsung Галакси S20 G9810 G9810 F G9810 FFunctions : Замени скршен домување батеријата door Package : 1 x Замена Задните Cover Notice : Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ние гарантираме за стилот е иста како што е прикажано на слики.Ние ви препорачуваме да се запознаат или побарајте професионален за напуштање на вашиот уред, или во спротивно може да го оштети или скрши вашиот уред.Батеријата на телефонот задниот поклопец не само заменува расипан телефон задниот поклопец, но, исто така, му дава на вашиот телефон со нов изглед.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа