Обичај Телото Уметност Airbrush Помине Stencils - Дизајн Серија Поставите # 15 Вклучува 20 Поединечните Помине Шаблони со 16 Дизајни секој за вкупно 320 Дизајни на Серија #15

Обичај Телото Уметност Airbrush Помине Stencils - Дизајн Серија Поставите 15 Вклучува 20 Поединечните Помине

DEN 479.76

Достапност

Опис - Airbrush Помине Уметност Матрицата Поставена 20 Една гарнитура со 20 Лист Матрицата Поставена со Просек од 20 Различни Помине Уметност Дизајн Модели на секоја од 2.75" x 3.5" до 4" x 4.5" Големина на Матрицата Листови (400 Дизајни) Професионални Резултати се Лесно со Сопствени Ноктите, се Помине Уметност Stencils!Матрицата Листови се Направени од Издржлив, Флексибилни, Обновливи Mylar.Секој Матрицата Дизајн Лист содржи обоени сликата лист portraying некои дизајни во употреба.Сликата лист го прави полесно да се идентификуваат избор на матрицата дизајн за употреба од страна на себе си и клиенти.На Airbrush Помине Матрицата 20 има Огромен Асортиман на Дизајни, Вклучувајќи : Животни : Птици, Орел, Пчели, Елени, Риби, Seahorses, Патки, Шепи, Мечка, Бат, Глувчето Природата : Дрва, Цвеќиња, Растенија, Остава, Ѕвезди, на Зајдисонце, Облаци, Океаните, Бранови, Пламен Луѓе и Предмети : Hula Танчерка, Срца, Синџири Stencils се направени од Издржлив, Флексибилни и Обновливи Mylar Секој Матрицата Дизајн Лист содржи обоени сликата лист portraying некои дизајни во употреба На обоени сликата лист го прави полесно да се идентификуваат избор на матрицата дизајн за употреба од страна на себе си и клиенти Професионални Резултати се Лесно со Сопствени Телото Уметност Помине Stencils!Матрицата Листови се Направени од Издржлив, Флексибилни, Обновливи Mylar Секој Матрицата Дизајн Лист содржи обоени сликата лист portraying некои дизајни во употреба.Идеален за вашите прекрасни помине уметност дизајн Професионални Резултати се Лесно со Сопствени Ноктите, се Помине Уметност Stencils!.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа