NBK MJC-80CS-ГР-32-42 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 32 mm и 42 mm Понесе Дијаметри, A2017 Алуминиум

NBK MJC-80CS-ГР-32-42 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип, 32 mm и 42 mm Понесе Дијаметри, A2017 Алуминиум

DEN 7831.44

Достапност

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцентричност, Аголна Неусогласеност И Извртување На Вибрации За Да Биде Прифатена.Електрична Изолација Отпор Вредност : Не Помалку Од 2 ohms.Земја На Потекло : Сад.NBK - MJC-80 CS-ГР-32-42 Вилица Флексибилни Цевки, Стегање Тип - 3.15"x4.49"x4.49", Создаден Дијаметри 32 и 42, Отценети вртежен момент 405, Макс вртежен момент 810, Max Ротациона Фреквенција (min-1) 7000, Моментот на Инерција 1.0x10^-3, Статични Torsional Вкочанетост (Н. м/rad) 14000, Max Странични Неусогласеност (mm) 0.08, Max Аголна Неусогласеност 1°, Max Axial Неусогласеност 0~+ 1.8, Ракав Цврстина D64, Масовно 1000 g.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа