SATA PCIE 1X Полнач 10 Пристаништа PCIE X4 X8 X16 да SATA 3.0 10Gbps Интерфејс го Оценувате Столб Експанзија Картичка за Десктоп PC Компјутер Конвертор Поддржува 32TB Експанзија Картичк

SATA PCIE 1X Полнач 10 Пристаништа PCIE X4 X8 X16 да SATA 3.0 10Gbps Интерфејс го Оценувате Столб Експанзија

DEN 1939.20

Достапност

PCI Express Генерал. 3 интерфејс.Поддршка Serial ATA Ревизија 3.0 и назад компатибилни.Обезбеди 5 standard Serial ATA 7-Пински врска терминали.Поддржува Сериски-АТА (SATA) Генералот III 6 Gb/s хард дискови, и е наназад компатибилен со SATA I/II.Поддржува конекцијата на SATA I/II/III хард дискови и CD горилници Поддршка ИРО/AHCI режим.LED статус индикатор.Сината светлина е секогаш кога уредот е поврзан, и сино светло трепка кога податоците се читаат.Следење на работниот статус на уредот во секое време.Алуминиум легура топлина мијалник.Направен од висок коефициент на топлинска спроводливост на материјалот, топлина дисипација ефект е подобра и постабилна, чип зајакнува топлина дисипација, и на висока температура отпор е постабилна.Име на производ : PCI-E 1 X 10 порта SATA3.0 експанзија картичка Производ во боја : Црна Проширување интерфејс : 6/10 SATA3.0 интерфејси (изборен) Вграден во интерфејс : PCI-E 1 X Поддршка хард диск : SATA интерфејс хард диск за Поддршка на системот : Mac OS; Windows 7/8/ 10 Инсталација метод : во линија PCI-E картичка слот за Работната средина : 0℃-55℃, влага 85% температура на Чување : -20℃-65 C, влага 85% Производ големина : 6 порти : 120 X80x30mm; 10 порти : 120x102x30mm Производ тежина : 6 порти : 55 g; 10 порти : 65 g Систем барање : Таму е достапен PCI Express 1 X слотови Windows 7 32/64-bit/XP/Vista/WIN7/WIN8/WIN10/LINUX Забелешка : Поради различни следи и светлосен ефект, вистинската боја на објектот може да биде малку поинаква од боја покажа на слики.Ви благодариме!Ве молиме овозможи 1-2cm мерење на отстапување се должи на рачно мерење.Пакет се Вклучени : 1 x 10 Пристаништа Експанзија Картичка 1 x CD 1 x Краток Одбивни 10 x SATA III кабел.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа