ZUQIEE Променлива Фреквенција Диск, 220VAC 5A 0.75 kW Универзална Ниско ниво на Бучава V/F Отворен Јамка Променлива Фреквенција Диск Една Фраза VFD го Оценувате Контролер на Мо?

ZUQIEE Променлива Фреквенција Диск, 220VAC 5A 0.75 kW Универзална Ниско ниво на Бучава V/F Отворен Јамка Променлива

DEN 1099.20

Достапност

Оваа VFD користи уникатен метод за контрола за да сфатат висока момент на сила, висока прецизност и широк го оценувате регулирање на опсегот на возење, со high.By оптимизирање на PWM контрола на технологијата и електромагнетна компатибилност, тоа ги задоволува корисници' барање на ниско ниво на бучава, ниски електромагнетни пречки.Тоа е добар анти-патување и способност да се адаптираат на груба сила, температура, влага и прашина пречки, значително подобрена стабилност.Едноставен за ракување и жица, поврзете жици со завртка терминали, кои се повеќе погодно.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе се потрудиме да ви овозможи со најдобра услуга.Нашата компанија ќе ја испорача стоката до вас, како е можно поскоро, логистика брзина е побрз од веб-сајт.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

1Pcs Сосема Нов FYQM806A
  • Новак

1Pcs Сосема Нов FYQM806A

DEN 1924.80

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне