Посебни Потреби Облека За Постари Деца (3-16 години) - без Ракави Bodysuit За Момчиња & Девојки од KayCey

Посебни Потреби Облека За Постари Деца (3-16 години) - без Ракави Bodysuit За Момчиња & Девојки од KayCey

DEN 622.80

Достапност

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 95% Памук, 5% Elastane.Предвремени затворање.Унисекс сите-во-едно BODYSUITS за ПОСТАРИТЕ ДЕЦА.Совршен за момчиња & девојки на возраст од 3-14 години, со дополнителни / СПЕЦИЈАЛНИ ПОТРЕБИ за да ги одврати скитници раце од пристап nappy / пелена.Дизајниран со ПОДОЛГИ НОЗЕ, засилен crotch и 5 трајни studs / прилепува за сите ДОПОЛНИТЕЛНИ ПОКРИЕНОСТ.TOPSTITCHED рака / нога / вратот отвори за да се спречи виткање кога перење и тркалајќи под облека и да се спречи копа во кожата.TAG-СЛОБОДЕН за да се спречат непотребни иритација.На кратко sleeve СПРЕЧУВА chafing под голема заграда.Лесни ДИШЕ ПАМУК ткаенини се направени со АЗО слободни бои кои не се намали, нарушување или исчезнат во миење.Совршена како топло UNDERGARMENT или по сопствена во лето како т-маица!.БЕСПЛАТНА Испорака - Достапни во ракави, краток ракав и поло со и без ЦЕВКА ПРИСТАП во Бела, Розова, Сива, Морнарица и Небото Сино во нашата Продавница.Kay Cey bodysuits се совршени за деца со посебни потреби.Со подолги нозе и засилен crotch област, тие ги одврати скитници раце од пристап пелени.Кажете збогум на непријатно чешање со нашите tag-слободен bodysuits направени од supersoft, АЗО слободни памук дека е нежна за кожата.Нема повеќе чини да копа во кожата како шевовите се внимателно topstitched.Девојчиња и момчиња сакаат разновидност на бои - Бела, Розова, Морнарица, Blue & Сива боја.Сите bodysuits се достапни за деца на возраст од 3-16 години.Поголем sizers ќе одговара на мал / среден / големи возрасни, како и - само проверка на големината на табелата!.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа