Eujgoov Дигитален Дисплеј USB Зголеми Конвертор-Кабел Чекор-up Volt Трансформатор Моќ на Регулаторот Линија за Моќ Банка Полначот(5V да 9V)

Eujgoov Дигитален Дисплеј USB Зголеми Конвертор-Кабел Чекор-up Volt Трансформатор Моќ на Регулаторот Линија

DEN 246.96

Достапност

22 во Внатрешен Дијаметар : Прибл.USB поттик за снабдување со енергија уреди како рутери и оптички модеми да се реализира не се отсечени пристап на интернет кога прекинување 5. Дигитална Цевка : Го зголеми линија е дигитални цевка, која го прикажува излезниот напон и набљудувачите на излезниот напон во реално време 4.ПРИМЕНА : се Користи за моќ банка, полнач, итн. Примена : се Користи за моќ банка, полнач, итн.USB поттик за снабдување со енергија уреди како рутери и оптички модеми да се реализира не се отсечени пристап на интернет кога прекинување.МАЛА ГОЛЕМИНА ДИЗАЈН : На step up конвертор-кабел со мали димензии дизајн е многу удобен за носење и лесен за ракување.Спецификација : Предмет Тип : USB Зголеми Конвертор-Кабел Текст : 5 V USB (Моќ Банка, Полнач, Компјутер, USB, итн.


Параметрите на стоката

Item Type:
USB Boost Converter Cable
Input:
5V USB (Power Bank, Charger, Computer USB, etc.)
Output Interface:
 
DC Interface :
Outer Diameter:
Approx. 5.5mm / 0.22in
Inner Diameter:
Approx. 2.5mm / 0.10in, 2.1mm / 0.08in Universal
(With outer diameter Approx. 3.5mm / 0.14in and inner diameter Approx. 1.35mm / 0.05in adapter) :
Cable Length:
Approx. 116cm / 45.70in
Package List:
1 x USB Boost Cable :
1 x Adapter :
Note:
Users need to choose the voltage of the boost line according to the voltage requirements of own routers and other digital products. The boost line output cannot be used if the load is greater than this power. :

Подобро ви се допаѓа

1Pcs Нови KD621215 Моќ Модул
  • Новак

1Pcs Нови KD621215 Моќ Модул

DEN 1308.00

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне