Hailege 10pcs TTP223 Една Клучна Осетлив на Допир се Префрлите Модул Дигитални Допир на Сензор на Допир Префрлете се Допре Сензорот за Arduino

Hailege 10pcs TTP223 Една Клучна Осетлив на Допир се Префрлите Модул Дигитални Допир на Сензор на Допир Префрлете

DEN 215.76

Достапност

Допрете Чип Сензор : TTP223. TTP223 Една Клучна Осетлив на Допир Switch.Со LED индикатор за светло.PCB Големина : 29mm x 16mm.Опис : TTP223 Една Клучна Осетлив на Допир се Префрлите на Допир Чип Сензор : TTP223 Со LED индикатор за светло Работен напон : 2.0 V-5.5 V PCB Големина : 29mm x 16mm Пакет се вклучени : 10* TTP223 Една Клучна Осетлив на Допир се Префрлите Модул.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа