60W 12000RPM Мини Мелничката Струг,100-240V DIY Мини Струг Мини Милер,Мини Метал Струг DIY Минијатурни фреза Милер

60W 12000RPM Мини Мелничката Струг,100-240V DIY Мини Струг Мини Милер,Мини Метал Струг DIY Минијатурни фреза

DEN 7682.16

Достапност

✔〚Спецификација〛 : ⓵Motor Брзина : 12,000 вртежи во минута ⓶Input напон/current/моќност : 12 VDC/5 A/60 W ⓷Axis Y и Z Патување : 32-милиметри ⓸Axis X Патување : 145mm ⓹Collet : 1-6mm ⓺Maximum Стегање Големина на Заменик : 50mm ⓻Working Материјал : Lignin пластика, меки метали (злато, сребро, бакар, алуминиум и сл.), акрилик, пластика, итн. ✔〚Пакет листа〛 : 1 * Мини Струг;1 * Адаптер;1 * Сет на Додатоци;1 * Дното Плоча;1 * Прирачник за Корисникот. ✔〚Главни делови〛 : глава, долги/кратки машина кревет, големи/мали лизгачот, моторни ножот, врска блок, опрема итн.Сите делови се изработени од метал. ✔〚Висока прецизност〛 : Максимум моторни моќ е 144 W со користење на помоќен мотор.Моторни случај и глава се поврзувани.Со 0.02 mm точноста на скала линии, рака на воланот се зголемува прецизноста на работното парче обработка. ✔〚!!!ЗАБЕЛЕШКА!!!〛 : Мелење машина со две сечење на рабови, е опасно, па луѓето треба да бидат водени од страна на експерти кога го користите.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа