Ruland СП-6-ST Два дела Стегање Вратило Јака, 316 од не ' Рѓосувачки Челик.375 се Роди, 7/8 OD, 11/32 Ширина

Ruland СП-6-ST Два дела Стегање Вратило Јака, 316 од не ' Рѓосувачки Челик.375 се Роди, 7/8 OD, 11/32 Ширина

DEN 1086.96

Достапност

Оваа вратило јака е погоден за употреба во различни апликации, вклучувајќи ги и во автомобилската индустрија за да се situate компоненти во автомобилот серво волан собранија, преработувачката индустрија да се лоцира компоненти на подвижна лента систем, и хоби занает индустрија да се одржи тркала на оски во далечински управувач возила, меѓу другите.Ефикасна за двете тврди и меки шахти.Оваа јака доаѓа со фалсификувани socket-раководител кап завртки за обезбедување на јаката на вратило.Тоа accommodates поголем број на вратило дијаметри од setscrew јаки и е ефикасна за двете тврди и меки шахти.Вратило јаки се направени од широк спектар на материјали, вклучувајќи оближена со цинк челик, алуминиум, најлон, и neoprene.Во setscrew јаки, завртки се заострија преку јака додека не притиснете директно против окно, и во стегање јаки, завртки се заострија да подеднакво се компресира јака околу бунари без impinging или marring тоа.Тоа е изработен од не ' рѓосувачки челик 316 за поголема отпорност на корозија од челик или челик 303. Вклучува фалсификувани socket-раководител кап завртки за обезбедување на јаката на вратило.Setscrew јаки и едно парче стегање јаки мора да биде инсталиран од страна на лизгање на јака текот на крајот на вратило, додека две-парче стегање јаки одвоени во две половини и може да се инсталира помеѓу компонентите на вратило.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа