Планетата Едем Органски Млечно Чоколадо и 15% Млечна Киселина КОЖА на Лицето Маска со Органски Растенија да Хидрат, Detox и Разлиствам - Професионални Спа Квалитет

Планетата Едем Органски Млечно Чоколадо и 15% Млечна Киселина КОЖА на Лицето Маска со Органски Растенија да

DEN 300.00

Достапност

Занесе вашите сетила и кожата во небесен мирис на млеко, чоколадо!Какао е преполн со кожата љубов антиоксиданси и минерали за да го негуваат и поглезите вашите кожа.Ја остава кожата со чувство се дополнува и тивко се обнови за помлад изглед на кожата. 15% Млечна Киселина ќе ги предаде мртвите клетки на кожата оставајќи мека и еластична кожа, додека помагање на намалување на изгледот на сонцето оштетена кожа.Kaolin Глина detoxifies пренатрупани кожата, отстранување на кожата од токсини и purging порите - кожата станува заострените и блескав.Помага да се намали појавата на оштетување на кожата предизвикана од изложување на сонце, лузни и се намалува зголемена порите со континуирана употреба.Лекување на себе си на вистински indulgent спа третман!Чоколадото се користи со векови за да се ревитализира кожата досадна со антиоксиданси и есенцијални минерали.Шипинка масло е богато со Витамин А (ретинол) и има способност да омекне и да се намали фини линии ќе длабоко навлажнувачки сува кожа.Оваа маска ќе им помогне на сува истакна зима кожата со отстранување на застојот, како и обновување на горниот слој на кожата за светлечки и помлад изглед на кожата!ОРГАНСКИ СОСТОЈКИ.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа