Мачка 8 Етернет Кабел 5ft Интернет Мрежата Мозок, Рамни Поголема Брзина Од Мачка 7 Кабел, 26 AWG 40Gbps 2000Mhz UFTP Cat8 Кабли со LAN Мрежа RJ45 Кабел за Игри, Xbox, Ps4, Рутер, Модем (5ft/1.5 М)

Мачка 8 Етернет Кабел 5ft Интернет Мрежата Мозок, Рамни Поголема Брзина Од Мачка 7 Кабел, 26 AWG 40Gbps 2000Mhz

DEN 114.96

Достапност

ОДЛИЧНА СТРУКТУРА - со Голема брзина на upload тоа може да поддржува пренос на податоци до 40 Gbps преку балансиран извртени пар бакар кабел.Спецификации Кабел Тип : Категорија 8 (Мачка 8) Брзината на трансфер на Податоци : 40 Gbps пропусниот Опсег : Поддршка до 2000 Mhz Јакна Материјал : Еколошко ПВЦ Конектори Тип : 24 K злато позлатен RJ45(8 P8 C) Изградба : S/STP Проводници Материјал : 26 AWG стандард 100% кислород-free) бакарна Високо-Квалитетни Материјали мачка 8 Ethernet кабли се направени од 100% премија Кислород-free) бакарна жица, со што нашите кабли целосно во согласност со УЛ стандарди.Овие високо-квалитетни кабли обезбеди исклучителни пренос перформанси и ниска сигнал загуби.Флексибилни Jeavdarn RJ45 кабел има трајни надворешниот ПВЦ јакна за заштита и RJ45 конектори со злато позлата за точни за пренос на податоци и корозија-слободен конективност.Тројно Заштитените Извртени пар Направени од 4 заштитените извртени парови, целокупната алуминиумска фолија штит и плетенка shield.Во однос на мачка 7 Етернет кабел, дополнителни плетенка оклопна може да се обезбеди подобра заштита од crosstalk, бучава, деградира сигнал пречки Брз Трансфер Со Брзина на молња-брзо брзини до 40 GB во секунда, нашите категорија 8 кабел обезбеди сигурен, ефикасен пренос на податоци за сервер апликации,cloud складирање, игра,видео стриминг и повеќе.LAN-кабел поддршка до 2000 MHz, ви дава брз автопат брзина и помалку мрежа тесни грла за да се зголеми вашиот мрежен целокупната изведба.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа