ATTYYZ Месинг Метал Тенки Лимови Фолија Плоча,Месинг Метал Технологија на Обработка DIY, Накит Одлуки, Должина 200mm, Ширина 200mm

ATTYYZ Месинг Метал Тенки Лимови Фолија Плоча,Месинг Метал Технологија на Обработка DIY, Накит Одлуки, Должина

DEN 400.80

Достапност

Поради прирачник за мерење и различни мерни методи, ве молиме овозможи големина отстапување на 1-3cm., вистински производ е малку поинаква од фотографијата.Материјал : Brass Thickness : 1mm, 1.Погоден за : Шиење занает нараквици и накит метал печат алатки се тенки доволно за да се намали со накит видов.5 mm Length : 200mm Width : 200mm Note : Бакарни плочи може да се оксидира или изгребан во текот на складирање или сечење и транспорт.Употреба : Тоа е една од широко се користи заеднички месинг сорти.Дувачкиот лист се користи за производство на прецизни инструменти и морски делови, како што се електрични компоненти, светилка капи, батерија опфаќа, дихтунзи, итн.Тоа е главно се користи за обликување на различни делови на машини и апарати за домаќинство, делови и музички инструменти.Дувачкиот има одлична отпорност на абење, со голема сила, цврстина, отпорност на корозија, добра machinability и лесно weldability, и е погоден за производство на разни на длабоко извлекување и свиткување делови.Предности : отпорност на абење, висока цврстина, висока цврстина, отпорност на корозија, добра machinability, лесно заварување, кои се погодни за производство на разни на длабоко извлекување и свиткување стрес компоненти.Ви благодариме!.Материјал : месинг.Бидејќи месинг има добар звук, исто така може да се користи како звучи делови, како на пример, ѕвона и gongs.Перформанси : Добар пластичност, топла и ладна притисок обработка, лесно да се намали и заварување.Метална фолија е главно се користи за различни компоненти, како што се електрични компоненти, прекинувачи, дихтунзи, електрични вакуумски апарати, радијатори, проводници супстрати, автомобилот резервоари за вода, топлина тоне, цилиндар таблички, итн.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа