18-8 од Нерѓосувачки Челик, Лим Завртка, Обична Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, Тип АБ, #6-20 Тема Големина, 1/2 Должина (Пакување од 100)

18-8 од Нерѓосувачки Челик, Лим Завртка, Обична Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, Тип АБ, 6-20 Тема Големина,

DEN 278.64

Достапност

Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тенок метали помеѓу 0.015" и 0.050" дебели и смола импрегнирани иверица. 18-8 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, и обична површината нема крај или обложување.Пан главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.Обична заврши 18-8 нерѓосувачки челичен лим со завртки со пан главата и Филипс дискот има Тип АБ точка за формирање теми во тенок метали помеѓу 0.015" и 0.050" дебели и смола импрегнирани иверица.Тип АБ точка има конусна совет од Типот точка со пофини распоредени теми од Типот Б точка.На 18-8 нерѓосувачки челик материјал дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу средини.Материјалот може да биде малку магнетни.Тавата главата има рамна врвот и кратки вертикални страни со заоблени горниот раб.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Лим завртки, еден вид на само-прислушување завртки, имаат конци по целата должина на месо тело за прислушување и за прицврстување на тенок материјал.Точка стил го одредува видот на материјалот на завртка може да се користи на, како што се метал, дрво или пластика.Овие навртки најчесто имаат остри точка која ви помага да навлезат материјал.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа