Caspari Порибување Мрачно Лицето Ткиво Hankies - Пакет од 10

Caspari Порибување Мрачно Лицето Ткиво Hankies - Пакет од 10

DEN 360.48

Достапност

Издржливи 4-ply хартија материјал е мек и силна.Печатени во Германија на користење на не-токсични, вода растворливи материи. 10 Hankie Лицето Ткива по Пакет. 2.25 x 4.25 инчен лицето салфетка, 8.6 x 8.3 инчи кога се отвори.Еден пакет од 10 hankies.Caspari е 4-ply хартија hankies функција поставен дизајни и трајни изградба.Мал пакет е погодно големина за да се вклопи во вашата чанта, автомобил, или toiletry tote.Нашите хартија hankies се меки доволно да се користи како лицето ткива и доволно силна за да се користи како салфетки, ако е потребно.Секое ткиво е отпечатена со не-токсични, растворливи во вода, бои, е FSC-уверение, и е и biodegradable и compostable.Секој пакет е печатена во Германија и карактеристики живописни бои и безбедна храна со мастило.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа