Мека Лента Мерка Двојна Боја Двојна Скала Тело за Шиење Флексибилни Владетел за Губење на Тежината Медицински Тело Мерење Шиење Прилагоди Занает Винил Владетел, И?

Мека Лента Мерка Двојна Боја Двојна Скала Тело за Шиење Флексибилни Владетел за Губење на Тежината Медицински

DEN 100.56

Достапност

Мерен опсег : 0 до 60 инчи и од 0 до 150 сантиметри.Постои еден сантиметар скала на грбот, која е прецизно печатени во инчи и сантиметри.Двете страни може да се мери според вашите барања.Може да се стави еден во вашиот џеб или ранец без преземањето премногу простор.Премиум Материјал : Прилагоди на Винил лента мерка нема да водат или да се деформира, обезбедува супериорни мерење consistence; Мека лента мерка, флексибилен и прилагодлив лента мерка.Лесно може да се Прочитаат : Јасно белег во црно на мерење лента.Метал завршува на двете страни за лесно ракување, како и за заштита и издржливи.Широк спектар на Примена : Крпа лента мерка; тело лента мерка,шиење лента мерка,мерење лента се прилагоди.Добра алатка за шиење, точни лента мерење за шиење, прилагодувањето, тело, обем на половината или мерење било криви површината.може да ви даде точни мерења, погоден за seamstress, еден crafter, а quilter или кој само треба флексибилна мерење лента.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа