Фрижидер Сијалица 7W LED E26 100 вати Еквивалент E26 Lumiled Сијалица Кул Бело 6500K Супер Светло Не Strobe Пченка Светилка Не-Dimmable E26 Медиум База, Пакување од 2

Фрижидер Сијалица 7W LED E26 100 вати Еквивалент E26 Lumiled Сијалица Кул Бело 6500K Супер Светло Не Strobe

DEN 359.76

Достапност

(Тоа не е dimmable, ве молиме не користете dimmer, во спротивно тоа може да предизвика треперење и влијае на употребата на сила. 【Штедење Енергија】Добие огромна заштеда на енергија, замена E26 штекер 60 W-100 W халоген светилка со овој 7 W A15 E26 LED сијалица.6 во), додека основата на овој фрижидер светлина е E26(26mm/1in), многу замена на делови изгледаат исто, но нема да се вклопи во вашиот модел. 【Супер Светло】7 W E26 lumiled сијалица со неверојатна светлина висока излезна до 950 Lumens, CRI до 80, Одлична за средини кои треба светла, како што се dinning соба, дневни соби, спални соби, бањи и гаражи и сл. 7 W E26 сијалица lumens се 950lm, избрани 5730 LED чип, исто така, со транспарентни сенка, голем дел од светлината пренос, светлината може да биде точно и јасно реставрација на објекти боја, за да се избегне боја пристрасност донесе во врска со лоша перцепција.Но на база на некои фрижидер светлата е E17(17mm/0.Потрошувачката на енергија на секоја сијалица е 7k Wh/1000h, заштеда на 90% на електрична енергија трошоци. 【Грижете се-Бесплатен По Продажбата на】 Ако имате било какви прашања по купување E26 A15 сијалица, можете да контактирате со нас и ние ќе обезбедиме бесплатна замена или рефундирање да се направи вашата нарачка грижете се-слободни.Така bofore набавки, ве молиме бидете сигурни дека основата на сијалицата е иста.Дијаметар на основата е 26mm, широко основа за повеќето од крушка, како asincandescent, lumiled сијалица со A15, A19, A21 ST19 форма. (2 месеци наплата и бесплатна замена во рок од 24 месеци. 【Не Strobe】T10 E26 светилки користење на напредна технологија значително да се намали видливо треперење, тест на екранот со мобилен телефон без бранови светлина strobe светлина рамномерно, без strobe, намалување на визуелна замор предизвикана од ниска фреквенција светлина, да се намали товарот на очите, за да се создаде соодветна светлина средина за очи.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа