Ал е Лагер SLA-6CB 6 Абразивни Најлон со Вжарено Првенство Четка

Ал е Лагер SLA-6CB 6 Абразивни Најлон со Вжарено Првенство Четка

DEN 431.76

Достапност

6in Најлон Првенство Четка.Оваа најлон со вжарено првенство четка е изработен од специјален најлон filaments исполнет со силициум карбид.Оваа најлон четка трае и до шест пати подолго отколку конвенционалните жица четки.Добро подготвени површината е клучен за да се постигне долготраен и издржлив слој со твоите Ал е Лагер Камионот Корито Обвивка.Да ви помогне да добиете совршена подготовка направи лесно секое време, Ал е развиена на Ал е Лагер Првенство Четка, професионална серија абразивни најлон наежвам првенство четка.Нејзините тешки најлон влакната се направи фантастична работа пескарење, scuffing и мешање површини.На Ал е Лагер Првенство Четка придава на пневматски ротари алатка и ќе го забрза пескарење на времето за вашиот следен проект, а истовремено обезбедувајќи дека вашата површина е соодветно подготвени.Оваа Чаша Четка брзо ќе scuff до површина да се испрскаат и е доволно силна да траат и по неколку Ал е Лагер проекти.Најлон со вжарено купот на четка се користи вклучуваат рамка и тело за чистење, полирање, површината deburring, чистењето и осветлувајќи, површината refinishing и декоративни завршувањето.Безбедни за употреба на метални, дрвени, алуминиумски и пластични површини.Одличен првично алатка за Al е DIY Кревет Лагер.Одговара на стандард 5/8 инчи арбор.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа