NTE Електроника NEV100M16CB Серија NEV Алуминиум Electrolytic Capacitor, 20% Capacitance Толеранција, Радијална Олово, 100µF Capacitance, 16V

NTE Електроника NEV100M16CB Серија NEV Алуминиум Electrolytic Capacitor, 20% Capacitance Толеранција, Радијална

DEN 41.76

Достапност

Пакет Димензии : 5.25 L x0.25 H x1.5 W (инчи).Земја на Потекло : Кина.Дел Број : NEV100 M16 CB.Алуминиум electrolytic кондензатори се особено погодни за апликации кои бараат висок capacitance, ниска цена, и многу мали димензии.Всушност, ќе се најде на овие кондензатори во некои од најсложените апликации, од прецизност медицинска електроника и автомобили за да најновиот персонални компјутери и диск драјвови.Тие работат во текот на еден широк температура број и се достапни или во блистер пакување или рефус.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

General Electric Z97F6919RC Capacitor
  • Новак

General Electric Z97F6919RC Capacitor

DEN 263.76

Херц : 50 / 60 Температура : 90 C.uf : 16 VAC : 540 PN : Z97 F6919 RC Херц : 50 / 60 Temperature : 90 Cuf : 16 VAC : 540 Capacitor +03 03% Заштитени P963 C10000 A