Свинско Месо Колбаси Линк Италијански Зачинета Чекор 1

Свинско Месо Колбаси Линк Италијански Зачинета Чекор 1

DEN 48.96

Достапност

Сите свинско месо од Целата Храна на Пазарот Месо оддел мора да ги исполнат стандардите на благосостојбата на животните, храна и повеќе, така што ќе може да знае за што сте купување (и се јаде).Тука се и некои работи што може да смета на со овој избор : .Не се додаваат хормони за растење или антибиотици, некогаш.Не животински нус-производи во храна.Благосостојбата на животните, Заверена од Глобалната Животно Партнерство.месо.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа