Qoope 1157 LED Сијалица Црвена,Супер-Светли 39SMD, Стакло Сијалица 7528 LED RV Опашка Кочница Светлина, 12-15V BAY15D P21/5W Замена за Опашка Светла,2057 2357 LED Стоп Светло Сијалица(2 Парчиња)

Qoope 1157 LED Сијалица Црвена,Супер-Светли 39SMD, Стакло Сијалица 7528 LED RV Опашка Кочница Светлина, 12-15V

DEN 374.16

Достапност

Посебно дизајниран за Автомобили, Камиони, Приколки, RV, Camper, Чамци Светлина, Внатрешни работи Светлина, Копија Обратна Светлина, Опашка светлина, кочница светлина и др.Ве молиме двојно проверете ги вашите прирачникот за сопственикот или акции светилка за да се потврди точниот сијалица големина пред купување. ✔【Широка Примена】 : Може замена за Кочница Светла/Опашка Светла/Дење Работи Светла/Претвори сигнал светлина/Агол, светлина/Паркинг светлина/Кочница Светла/светла за Магла, од Страна на маркер и Бекап на светлина итн. ✔ Алуминиумско куќиште, со подобро топлина дисипација, повисоки Рефрактивната concentrator. (Ако тие немаат работа, ве Молиме да ги ротира за 180 степени во тела и обидете се повторно.✔【Спецификација】 : ( Пакување од 2 ) - ( Напон : 12-15 V DC ) - (Wattage : 3 W) - (Боја : Црвена )- ( Прозрачна Флукс : 500 Lum) - ( Зрак Агол : 360 степени) - (Големина : 49mm/1. ✔ Лесно да го инсталирате, Едноставна Plug and play. ✔【 Функција】 : Висока-перформанси стакло покрие може ефикасно да се спречи прашина, вода и магла,Генерално во студена зима, магла не е лесно да ја внесете абажур и не може да влијае на употреба на LED светилки.Лесно да се инсталира,директна замена за вашите акции светилки. ✔【Купи со Доверба】 : Производот се строго се тестираат за продажба. ✔ Овој нов производ е многу побезбедно.и Ние имаме направено неколку тестови, паѓање од височина, стакло топката нема да биде скршен (ве молиме да не произволно оштетени) . ✔ Топло совети!!!Тоа може да треба да го додадете еден пар на оптоварување отпорници за да се спречи хипер/грешка трепка или дефект проблем ,во зависност од вашето возило електрично коло.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа