ДНК Motoring 3BL-JLIR02-LED-Б.К ПРЕДВОДЕНА од Трети Опашка Кочница Светлина [За 02-07 Џип Слобода]

ДНК Motoring 3BL-JLIR02-LED-Б.К ПРЕДВОДЕНА од Трети Опашка Кочница Светлина [За 02-07 Џип Слобода]

DEN 1103.76

Достапност

Plug-n-Игра Операција, Ниска Потрошувачка на Енергија.Супер-Светли LED светла се Спореди со ОЕМ Халоген.Носи Различен Изглед на Возилото, Тоа е Одлично за Покажуваат Употреба.Користи Постоечките Топ Дупки за монтажа.Reuses ОЕМ Сијалицата во Држачот.Нашите LED трети кочница светлина е брз и лесен начин да се облекуваат вашиот пикап камион.Кога се запалени, светла Led диоди (Емитуваат Светлина Диоди) се осветлени и да грее до десет пати посветла од стандардните светилки.Дури и кога сопирачка не е притисната, интегриран товар светлина дава исклучи многу бела светлина, за да ги видите вашиот опрема во камионот корито.ПРЕДВОДЕНИ од трети кочница светлина има трајни поликарбонат леќа со слободна форма рефлектор и располагање со било Јасно леќа или прилагодено Пушеле леќа. / Ве молиме Имајте во предвид : Ние се препорачува да се користи рака screwier алатка за инсталација.Електронска алатка за лесно се нарезници премногу тесни и случајот разбиена.Пред инсталација, ве молиме потврдете го следново : Проверете назад коло и жица врски; да се потврди коло е заштитена од изложен метал и жици, при инсталирање во возило; осигурајте се дека следните жици се случува на нивните точни локации. / За вашиот референца : Црна земјата; Црвено е Кочница Светлина(+12v); Бело е Обратна Светлина (+12v); Жолта е Помошни или Извршување на Светлината (+12v). / Notes : ОЕМ Дел Број : 55155832 AB, 55155832 AA, 55157130 AA / Оваа Точка Одговара : 02-07 Џип Слобода.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа