GENSSI 1157 2057 BAY15D Црвени LED Светилки w/Кочница Светлина Flasher Трепка Dual Mode (Пакување од 2)

GENSSI 1157 2057 BAY15D Црвени LED Светилки w/Кочница Светлина Flasher Трепка Dual Mode (Пакување од 2)

DEN 407.76

Достапност

ЦРВЕНО Излез со користење на 18x 2835 Висока Излезна LED Чипови работи одлично зад црвена леќи.Го заменува Акции Сијалица : 1016, 1034, 1157, 1157 A, 1178 A, 1196, 2057, 2057 A, 2357, 2357 A, 2357 NA, 2397, 3496, 7528, 94. ТРЕПКА кога вториот терминал (Кочница светлина терминал) е активиран; Трепка 3 пати, а потоа останува на втората, а потоа продолжува. 1157 светилки има два терминали (на, светла) телото е земјата; Кога светла модел е активирана, почнува да трепка.Пакување од 2. Трепка кога вториот терминал (Кочница светлина терминал) е активиран, Трепка 3 пати, а потоа останува на втората, а потоа се повторува.Овие 1157 тип LED светилки ќе флеш кога ќе кочница.На сијалица има 2 терминали на дното.Еден терминал е на вашиот опашка светлина (на сонцето) и други терминални е за сопирање.Може да не се компатибилни со сите возила, сепак, идејата е еднаш ќе кочница опашката светлина ќе флеш сигнализирање на возачот зад вас.Слабо mode = нормален излез за опашка light Bright mode = Флеш флеш Флеш Флеш флеш Флеш - Флеш флеш Флеш - НА...Универзална дизајниран 1157 fitment Црвено излез Боја 18 SMD 2835 висока моќност ПРЕДВОДЕНА Чипови (Супериорен во однос на 5050 чипови) Може да не работи со сите возила или мотоцикли (како што се оние што им даваат на сијалицата од грешките, ако ПРЕДВОДЕНА се користи) Ако имате прашања, 50 W отпорници мора да биде жичен во земјата и пак сигнал жица (ако е инсталиран на ред сигнали).


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа