DMC 167GA 20-437 Cebelia Капчиња Памук, 405-Двор, Големина 20, Камила

DMC 167GA 20-437 Cebelia Капчиња Памук, 405-Двор, Големина 20, Камила

DEN 241.44

Достапност

Совршен за модата облека, bedspreads, табела облека, doilies и многу повеќе.Cebelia капчиња памук е направен од двојно mercerized чешлани 100% памук за мазна, свиленкаста финиш.Тоа е 1.76-унци во тежина и машина перат.Достапни во камила боја.Мерки 405-Двор должина и доаѓа во големина од 20. Оваа DMC cebelia капчиња памук е направен од двојно mercerized чешлани 100-процентно памук за мазна, свиленкаста финиш.Совршен за модата облека, bedspreads, табела облека, doilies и многу повеќе.Високо colorfast.Тоа е 1.76-унци во тежина.Машина перат (max темп. 203 целзиусови/95 целзиусови степени).Може да се собори сува, кајгана, сува чиста и пареа.Достапни во камила боја.Мерки 405-метри должина и доаѓа во големина од 20.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа