Шпорет на Вентилатор, Топлина Електричен Шпорет Фан,Slivek 8-Ножеви Твин Мотор Двојно Топлина Електричен Камин Фан,Еко Шпоретот Фан за Дрво Режач/ Горење/Log Горење

Шпорет на Вентилатор, Топлина Електричен Шпорет Фан,Slivek 8-Ножеви Твин Мотор Двојно Топлина Електричен Камин

DEN 2152.80

Достапност

【Заштита на животната средина и напојувани】На thermoelectric модул се користи како мала генератор да се вози на мотор на фан.Оваа thermodynamic камин фан има 8 ножеви и кружи 50% повеќе топол воздух од стандардот 4-сечилото фанови.Управувано од топлината генерирана од дрво/јаглен или согорување на пелети печки.Бруто Тежина : 2.Работи на дневник режач, камин, дрво, multifuel ,гас или пелети печки.Боја на Кутијата : 10.【Шпоретот фан започнува автоматски】Управувано од топлината генерирана од дрво/јаглен или согорување на пелети печки.Тоа може да донесе поголема удобност ,побрзо брзина и поголем волумен воздух.Температурата На Работа : 340°C(644°F).Ќе слушнете практично нема звук на сите.Големина на : 8.Температурата На Работа : 50°C(122°F).Производот содржи : 1 Шпоретот Вентилатор+ англиски јазик прирачник.Фан се третира со елоксирани алуминиумски, што нема да се деформира или промена на боја, дури и ако се работи за долго време под висока температура.Без батерии или електрична енергија задолжителни!Без операција, целосно енергија-заштеда на енергија и економичен.Шпорет на Вентилатор, Топлина Електричен Шпорет Фан,Slivek 8-Ножеви Твин Мотор Двојно Топлина Електричен Камин Фан,Еко Шпоретот Фан за Дрво Режач.Оваа thermodynamic камин фан има 8 ножеви и кружи 50% повеќе топол воздух од стандардот 4-сечилото фанови.И тоа ја подобрува циркулација на топол воздух во просторијата за поголема удобност.Максимален Проток на Воздух : удари на топлина до 430 метри/мин.Материјал : Премиум Елоксирани Алуминиумски. 【Подолг живот】фан база е опремен со bimetallic безбедност на уредот и на предниот дел од фан е постепено се зголемуваат за да се заштити TEG и мотор.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа