Auveach Сијалица Смола Силиконски Калап 5 Компјутери Светилка Сијалицата + 1 КОМПЈУТЕР Сијалица База Кастинг Епоксидна Калапи за DIY Занает Правење Домашна Декорација

Auveach Сијалица Смола Силиконски Калап 5 Компјутери Светилка Сијалицата + 1 КОМПЈУТЕР Сијалица База Кастинг

DEN 407.76

Достапност

Тоа, исто така, ќе биде совршен подарок за вашите најблиски.тие се нетоксичен, безбеден и невкусна. 【Премиум Материјалот】 : Направен од висок квалитет со силиконска, мазни, издржливи, флексибилни, обновливи и лесно да се чисти. 【Лесен за Употреба】 : Нашата сијалица, габи, смола поставите има мазна внатрешност, така што тие се лесно да се demould, вие само треба да се стави на потребен додатен во калап, почекајте некое време додека смола е целосно да се излечи, и нежно пресврт на мувла да го притисни надвор без кинење лесно, додека одржување на обликот на мувла.【Широк Апликации】 : готовиот смола LED сијалица е совршен за на маса декорација, ноќни ламби, деца соба декорација, партија/свадба/роденден/празник декорација, да се создаде пријатна и среќна атмосфера.Вие исто така може да се користи смола мувла спреј, долго време да се користи. 【Широк Апликации】 : готовиот смола LED сијалица е совршен за на маса декорација, ноќни ламби, деца соба декорација, партија/свадба/роденден/празник декорација, да се создаде пријатна и среќна атмосфера.Тоа, исто така, ќе биде совршен подарок за вашите најблиски.【Она што ќе Добиете за】 : 6 Pack силиконска смола калапи, доволни количини и различни форми ќе ги задоволи вашите разни DIY потреби во секојдневниот живот.Чистење на овие силиконски калапи со сапун вода по завршувањето на вашиот проект.


Параметрите на стоката

Material:
Silicone
01:
5.6*11.8cm-2.20*4.65inch
02:
5.6*15.2cm-2.20*5.98inch
03:
6.8*12cm-2.68*4.72inch
04:
7.3*7.5cm-2.87*2.95inch
05:
6.8*15.8cm-2.68*6.22inch
06:
7.5*4cm-2.95*1.57inch
Color:
As picture shown
Package Detail:
6Pcs Silicone Resin Molds
Warm Tips:
How to clean:
You can wash it with warm water and soap or rubbing alcohol, then use a soft cloth to wipe clean. Do not use solvents to clean your mold.
How to store:
Please store the resin silicone molds away from direct sunlight and dust.
How to de-mold:
You can use a mold release spray, a baby wipe or a drop of soap mix with a bit of water as a release agent, work it down to the mold, then push the project from the bottom. Please make sure your resin piece is fully cured.
How to Reduce Bubbles? :
1. Warm your resin before using it. :
2. Mix the resin and hardener slowly and deliberately. :
3. After you've completed mixing the resin and hardener together, let it sit about 5 minutes. :

Подобро ви се допаѓа