Кралска Храна Исечени Jalapeno Пиперки 1 Галон

Кралска Храна Исечени Jalapeno Пиперки 1 Галон

DEN 383.76

Достапност

Се користи од страна на многу ресторани низ земјата.Jalapeno Парчиња 1 Галон.Да ги користите овие jalapeno пипер парчиња за подобрување на стабилна вкус на класичната дели сендвичи или автентичен Мексикански staples како fajitas и taco салати.Или, додадете jalapeno пипер вкус на супи или десерти за неочекувана топлина!Парчиња jalapeno пипер бидете свежи состојки за било каква порција од месо за живина за да се вегетаријански јадења слично.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа