Во Земјата: Народни Песни на Американците во Виетнамската Војна

Во Земјата: Народни Песни на Американците во Виетнамската Војна

DEN 622.56

Достапност

Тој, исто така лета.тие припаѓаат на Американците кои служеле во Југоисточна Азија .проширувач.$проширувач[0].Некои од овие песни се спушти од традиционалната музика на претходните војни, некои произлезе од folksong оживување на крајот на '50-тите години сум раните '60-тите.тие припаѓаат на Американците кои служеле во Југоисточна Азија и да ги изрази своите чувства во врска со војната, луѓе, и земјиште далеку од дома.извршување(function(A) { A.По 22 години услуга, тој се повлече од сад воздухопловната во 1986 година како Команда Пилот, со ранг на Потполковник на Полковник.Во прилог на своето учество на "Incountry" Дик има произведено шест слични албуми на свој, заедно со песна книга ги содржи стихови и војна приказни на 76 песни во неговата collection.е најплодните војна песна писател во историјата на оваа земја.Тој е учител, писател, на гитара-плеер, и пејач.Преглед Дик Jonas ".Според зборовите на Генералниот Едвард Lansdale : "." Со Саул Broudy, Чип Dockery, Џејмс Петерсон ("Бик") Дурам, Бил Елис, Тоби Хјуз, Дик Џонас, Чак Розенберг, Том Цена, Робин Томас, Лиза Елис, Шери Хјуз, Кети Jonas." Д-р Лидија Fish Of песни на "Incountry" . За неговите дела во Виетнамската Војна, тој бил награден со Воздух Медал 13 пати и Истакнати Летање Крстот три пати. на('а : проширувач : toggle_description : за да се префрлате : колапс', функција(податоци) { прозорец.Опис на производот Овие песни се направени од страна на мажите, кој служел во Viet Нам војна.Тој беше Ф-4 Фантом II авион борец пилот доделена на 8-Тактички Борец Крило Wolfpack на Ubon Кралската Тајландски воздухопловната База, Тајланд, од септември 1967 година до Мај 1968 година.offset Top-100); }); }); За Уметникот Дик Jonas полета 125 воздух борба против мисии во Виетнамската Војна.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа