Qorpak GLC-01926 Тип III Стакло Бостон Круг Шише со Зелена Thermoset F217 и PTFE Наредени Капа, 48 мм Дијаметар x 112 mm Висина, 120 milliliters Капацитет, Случај на 24

Qorpak GLC-01926 Тип III Стакло Бостон Круг Шише со Зелена Thermoset F217 и PTFE Наредени Капа, 48 мм Дијаметар

DEN 1120.08

Достапност

Тесен устата лабораториски шише супстанца за контрола и задржување.Килибар стакло тело за цврстина, решение компатибилност, флексибилност, и топлина, гас, пареа и отпор и за да се обезбеди УВ зраци заштита за чувствителни на светлина примероци.Бостон тркалезна форма за апликации кои бараат заоблени тело, краток врат, и тесен устата за чување на течни примероци и решенија, и суви материјали.Зелена thermoset фенолни печат-наредени капа обезбедува содржината за да помогне да се спречи spills и испарување.F217 капа лагер со PTFE свртена за отпорност на многу хемикалии и влага.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа