NOAA Табелата 14928-Чикаго Харбор - водоотпорен - од Исток Прикажување на Геопросторни

NOAA Табелата 14928-Чикаго Харбор - водоотпорен - од Исток Прикажување на Геопросторни

DEN 684.00

Достапност

Печатени на Paper Tyger, лесен, солза-отпорни, водоотпорен хартија со мазна мат хартија се чувствуваат.Печатени на побарувачката за користење на најновите NOAA податоци и најновите Информации за Морнарите (NTMs) се применува во времето на печатење.Ги исполнува сад Coast Guard превоз барања.Пред-производство, доработка за супериорен квалитет.Испечатени од страна Исток Прикажување на Геопросторни.Мапата скала : 1 : 15,000. Карта големина (инчи) : 106 х 89. Исток Прикажување на Геопросторни (EVG), заверен NOAA и ГО печати на побарувачката печатач; обезбедува морнарите со up-to-date Национална Океанска и Атмосферска Администрација (NOAA) ја одобри наутички топ листите.Нашите Чикаго Харбор наутички шема (Карта Индекс 14928) е отпечатен на солза - и водоотпорен хартија.Овој труд не е целосно водоотпорен, но е потрајни од редовните хартија.Сите топ листи се печатени со најновите Информации за Морнарите (NTMs), и ги исполнуваат сад Coast Guard и меѓународен превоз барања за комерцијални и рекреативни садови.Сите NOAA наутички топ листите брод валани, и се испечатени од страна Исток Прикажување на Геопросторни.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Olmitos Не Се Лизга Applique
  • Новак

Olmitos Не Се Лизга Applique

DEN 249.60

Olimite хигиена и нега.Бања играчки хигиена и нега унисекс деца.Не се лизга рибифарма appliques (1105).OLMITOS Унисекс