Фаулер-Sylvac Марк VI Електронски Индикатор со 8мм Матични,54-530-136-0, 0.00012 Точност, Мерен Опсег 0-.500/12.5 mm, Резолуција 0.00005/0.001 mm

Фаулер-Sylvac Марк VI Електронски Индикатор со 8мм Матични,54-530-136-0, 0.00012 Точност, Мерен Опсег 0-.500/12.5

DEN 19401.60

Достапност

Фаулер Sylvac Марк VI .Често се користат во производството, лаборатории, и други индустриски или механички полиња, dial показатели се користат насекаде мал мерење мора да се најде и да се евидентира, или пренесуваат, како што се проверка на варијација, во толеранција на работното парче.5 mm, четири корисник-избор на резолуциите на 0.Стандардниот dial индикатори за мерење на поместување по должината на оската на индикаторот.Dial показатели се нарекува dial мерачи, сонда, и електронски индикатори.5 м/60" во секунда, и повторливост на 2µm.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

Olmitos Не Се Лизга Applique
  • Новак

Olmitos Не Се Лизга Applique

DEN 249.60

Olimite хигиена и нега.Бања играчки хигиена и нега унисекс деца.Не се лизга рибифарма appliques (1105).OLMITOS Унисекс