uxcell M4x8mm Хексадецимален Завртки 304 од не ' Рѓосувачки Челик Хексагонални Завртки Гром 20pcs

uxcell M4x8mm Хексадецимален Завртки 304 од не ' Рѓосувачки Челик Хексагонални Завртки Гром 20pcs

DEN 131.76

Достапност

Име на производ : Хексадецимален Завртки; Материјал : 304 од не 'Рѓосувачки Челик; Боја : Сребро Тон; Димензија : M4 x 8mm; Род Должина : 8mm / 0.31"; Теренот : 0.7 мм / 0.03".Хексадецимален Ширина : 7mm / 0.28"; Хексадецимален Дебелина : 3мм / 0.12"; Затегнување вртежен момент : 3 · m; Стандард : ISO4017/DIN933; Пакет Содржина : 20 x Хексадецимален Завртки.Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик завртки се погодни за употреба во влажни или суви средини, не се лесно да се рѓа и имаат добра отпорност на корозија.Примена : Тоа е широко користен во собранието и одржување на домаќинствата, машински алати, изградба на бродови и DIY проект.Како што се собранието и одредување на guardrails, апарати за дома, изведба на инсталации, опрема, челик-врамени куќи, итн.Инсталација : Еден клуч да се бара за инсталација.Генерално, со хексадецимален орев и миење да се формира fastener уред(Не во пакет).Тоа исто така може да се користи сам во компоненти со пред-навој дупка.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа