uxcell 2 Парчиња од не ' Рѓосувачки Челик Директно Тапи Пинцети Serrated Совет, 5 Инчен

uxcell 2 Парчиња од не ' Рѓосувачки Челик Директно Тапи Пинцети Serrated Совет, 5 Инчен

DEN 143.28

Достапност

5-Инчен (125mm) Должина помош на пинцета; Заострените Директно Искрен Совет.Примена : се користат за вградување и замена на електронски делови; обработка и одржување на часовници,занаети,итн.Тоа е исто така суштинска алатка за подигање на риба резервоарот растенија и саден succulents.Исто така можете да ги собереш мали делови во дневни потреби.Предност : нерѓосувачки челик фалсификување, добра еластичност, не е лесно да се деформира.Полиран површината е отпорна на триење, висока температура и корозија, погодни за операција, и се користи под различни екстремни услови.Answer : ___________________________ Note : пинцети и се формираат со ладна работа (печат).Се должи на процесот на производство, пинцети ќе биде малку магнетни.Опис : 1. 5-Инчен (125mm) не ' Рѓосувачки Челик помош на пинцета.2. На 430 нерѓосувачки челик изградба отпорен на корозија за долг живот употреба.3. Serrated совети се обезбеди тесна фатете и knurled се справи ви помага да се задржи постојана контрола.4. Се справи со дизајн, ергономски која не е премногу голема или премногу мала, и одговара за својата рака.5. Овој производ може да се користи за различни апарати за домаќинство, работа, занает, и хоби користи.Ве молиме Имајте во предвид : а.Се продава за комунални употреба, со слаби магнетни; б.Не се погодни за предмети во дијаметар помал од 0,3 мм или веѓа обликувањето и лицето отстранување на влакна.Спецификација : Име на Производот : не ' Рѓосувачки Челик Tweezers Material : 430 Нерѓосувачки Steel Length : 125mm / 5 Inch Type : Директно Blunt Finish : Polished Package Содржина : 2 x Нерѓосувачки Челик Tweezers Weight : 34g; Боја : Сребро на Ѕвонење.


Параметрите на стоката

Product Name:
Stainless Steel Tweezers
Material:
430 Stainless Steel
Length:
125mm / 5 Inch
Type:
Straight Blunt
Finish:
Polished
Package Content:
2 x Stainless Steel Tweezers
Weight:
34g; Color

Подобро ви се допаѓа