SHUNDA Случај за Samsung Галакси S10+, Мека TPU Браник Тешко PC Задниот Поклопец Магнетни Потпирачот Воена Одделение Заштитна Телефон Случај за Samsung Галакси S10+ (6.4 инчи) - Црна

SHUNDA Случај за Samsung Галакси S10+, Мека TPU Браник Тешко PC Задниот Поклопец Магнетни Потпирачот Воена

DEN 238.80

Достапност

Мека TPU Браник Тешко PC Задниот Поклопец Магнетни Потпирачот Воена Одделение Заштитна Телефон Случај е специјално дизајниран за Samsung Галакси S10+ (6.4 инчен).Телефонот случај е направен од Висок квалитет на TPU & Поликарбонат(PC) & Метал, кој може подобро да ја заштитите телефонот, shockproof и Анти-Нула.Екран заштита и камера заштита.На работ на телефонот случај е 0.33 MM повисока од површината на екранот на телефонот и камерата, која може подобро да ја заштитите екранот и камера од гребнатини.Магнетни Потпирачот, Таму е подобрена метална плоча на грбот, така што не треба да се држиме дополнителен метал лист на вашиот телефон, многу стабилна и корисна.Тоа не е лесно да падне, и побезбедно е да се вози.Во исто време, тоа исто така може да се користи и како Потпирач за да се види видеа.Прецизно сечење : Сите врски се намали попрецизно, сите копчиња, контроли и врски можат да бидат лесно отстранети без демонтирање на школка.Наменета за : Samsung Galaxy S10+ (6.4 инчи)Боја : Black Material : Висок квалитет TPU & Поликарбонат(PC) & Metal Box Содржи : 1 * Телефон случај за Samsung Галакси S10+ (6.4 инчи)Често поставувани прашања (ЧПП)Прашање 1 : Дали мојот телефон може да биде прикачен на магнетни автомобил планината со овој случај?Answer : Да, тоа може.Постои зголемена метална плоча на грбот, така што не треба да се држиме дополнителен метал лист на вашиот телефон, многу стабилна и корисна.Прашање 2 : Дали во случај поддршка безжични полнење?Answer : Не, ве молиме да го отстраните пред ставање на вашиот телефон на некој безжичен полнач.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа