ABS K5P Филамент 1.75 mm, 3D Принтер со Вжарено, Мазна Метал Текстура, 1kg Гајтанот-Сребро.

ABS K5P Филамент 1.75 mm, 3D Принтер со Вжарено, Мазна Метал Текстура, 1kg Гајтанот-Сребро.

DEN 1855.20

Достапност

Се препорачува Апликации : се препорачува да се користи во електрични апарати, електроника, автомобили и други делови, како што се автомобилската надворешните делови, апарати за дома, електронски уред живеалишта, итн.75 mm Tolerance : ±0.ABS K5 P не треба да се испрскаат, и печатени делови може да биде формирана во изедначи бојата на површината само како прска површината преку едноставна полирање процес.Производ вовед : Во областа на традиционалните пластични калапи, прскање е важен пост-обработка метод за да се постигне прекрасен изглед на производи од пластични маси.ВИСОКА КОМПАТИБИЛНОСТ 1 кг гајтанот (2.ABS K5 P не треба да се испрскаат, и печатени делови може да биде формирана во изедначи бојата на површината само како прска површината преку едноставна полирање процес.Можете исто така да прилагодите на печатење параметри без полирање да се формира ефект сличен на мат површина.Не затнување, не метежот, не меур, што резултира во печатени делови, кои имаат одличен површина и се многу прецизни.Acetone може да се користи како полирање на течност, и полирање може да се заврши за неколку минути.Боја серија на ABS K5 P има ефект на металик боја.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа