Dentsply 471456 среден запад Мулти-Користете Дијамант Bur, Круг, Ултра Крупни, Триење Зафат, 0.23 мм Дијаметар, 2.3 mm Должина (Пакување од 5)

Dentsply 471456 среден запад Мулти-Користете Дијамант Bur, Круг, Ултра Крупни, Триење Зафат, 0.23 мм Дијаметар,

DEN 688.80

Достапност

Круг.Триење Зафат.Ултра Крупни. 2.3 mm дијаметар.Среден запад Дијаманти се направени со природни дијаманти кои се обезбедат трајни сечење површини.На среден запад Дијамант линија комбинира 7 различни нивоа на ронки, (Ултра-Фини преку Ултра Крупни и двоен ронки опции), 2 месо тело варијации (Триење Зафат и Краток месо тело) и над 80 уникатни форми во изборот на над 500 дијаманти, дозволувајќи им на стоматолошките професионалци да се избере дијамант bur кој најдобро одговара на нивните клинички потреби.Среден запад го гарантира квалитетот на своите carbides и Дијаманти 100% !Ако не сте задоволни на било кој начин со купувањето, се врати за замена.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа