Tokina Кино ТЦ-PNDR-24105 105mm ПРО IRND на камерата Леќи на Камерата Филтер 2.4, полна големина, Црна

Tokina Кино ТЦ-PNDR-24105 105mm ПРО IRND на камерата Леќи на Камерата Филтер 2.4, полна големина, Црна

DEN 7611.36

Достапност

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Страста за извршување на двете уметност во слики и опрема ќе се соберат за да се постигне својата визија.Tokina Кино филтри сте нов филтер серија од најголемите светски фотографија оптички додаток производителот, Kenko Tokina Co.Тенок низок профил легура прстен за компатибилност со Широк Агол Леќи.Круг ПРО IRND филтер има ND пареа таложење слој, од двете страни на стакло создавање на висока прецизност, навистина неутрален филтер.Револуционерна филтер дека стабилизира transmittance на бојата во текот на видлив спектар., Ltd, производство на најдобро продаваните камера филтри од 1974. Концептот на Tokina Кино е едноставна; број еден најдобро продаваните филтри во Јапонија сега се достапни за обработка на слика ентузијасти ширум светот.Број еден најдобро продаван филтри во Јапонија.Kenko Tokina со своите иновативни Accu-ND Технологијата, создаде Неутрален Густина филтер дека токму контролира количеството на светлина запишување на леќи, без да влијаат на бојата.Монтиран во низок профил прстен за специјалитет летало апликации каде максималниот квалитет во светло контрола и нема страв од несакани vignette на широк агол леќи.Прецизност Оптичко Стакло со Мулти-Слој.Tokina Кино серија функција на обложени полиран оптичко стакло кои се противи услови на животната средина како влијание и inadvertent допирање на објективот од оштетување на вашиот деликатна леќа површина.Понуда незаменлива вредност во квалитетот и Tokina Кино разбирање на вашите потреби како ќе ги тестираат вашите вештини во уметноста на Кинематографија, Tokina Кино ќе ве однесе до највисоко ниво на неутрална боја густина.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа

visesunny Фокс Љубител на Животните 2 парчиња Мокра Торба со Zippered Џебови Перат Обновливи Пространа за Патување,Плажа,Базен,Дневни,Шетач,Пелени,Валкани
  • Новак

visesunny Фокс Љубител на Животните 2 парчиња Мокра Торба со Zippered Џебови Перат Обновливи Пространа за Патување,Плажа,Базен,Дневни,Шетач,Пелени,Валкани

DEN 287.28

Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба.Многу вреди да се купуваат платно пелена торба