Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Хексадецимален за Миење Глава, Тип С, 1/4-20 Тема Големина, 1-1/2 Должина (Пакување од 25)

Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен Заврши, Хексадецимален за Миење Глава, Тип С, 1/4-20 Тема Големина,

DEN 118.80

Достапност

На хексадецимален за миење главата има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти од страна, овозможување на употреба кога нема простор над главата за шрафцигер.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.На страната делува како миење да се зголеми fastener е имајќи површината и дистрибуција на стегање сила врз поголема површина, со обезбедување на контрола и намалување на штета на парење површини.На цинк позлата нуди отпорност на корозија и има рефлективна изглед.Типот F точка е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Тема сечење завртка со типот F точка е машина завртка теми кои коси надолу за да тап раб, и е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Челик тема сечење завртка има цинк позлата, Типот F точка стил, и хексадецимален за миење главата.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа