Warmfits Beewax Обвива Обновливи Органската Храна Обвива Еко Пријателски Biodegradable Пластични Слободни Нула Отпад Одржлив простор за Сендвич, Сирење, Овошје, Леб, Ужина - Мир?

Warmfits Beewax Обвива Обновливи Органската Храна Обвива Еко Пријателски Biodegradable Пластични Слободни Нула

DEN 285.36

Достапност

2) се држи подалеку од топлина, микробрановите &dishwashers.Ние се обезбеди најдобар квалитет.Природните особини на восок и маслото од јојоба помогне да се задржи свежа храна и овозможи Восок Заврши да се користи повторно и повторно.Изберете еко-friendlier начин на живот од страна на добивање на овие обновливи восок храна обвива и производство на чанти од Warmfits со кликнување "Додади во Кошничка" над сега!. 3) да се Избегне контакт со сурово месо и мрсна храна.Всушност, нашата органска обвива се меки, свитливи, и нудат само на вистинскиот баланс на stickiness; сите, па може да се заврши сендвичи, сува стоки, закуски, сирење, па дури и ги стави над чинии или dishware!Кои се предностите на користење на нашите Восок обвива? 1-Обвива имаат мали дупки во рамките на мрежа за да се овозможи содржина на здив кој се протега на животот на вашиот расипливи производ 2-ја Елиминира потребата за користење на еднократна употреба производи од пластични маси 3-ви Овозможува да го користите Земјата пријателски материјал 4 - Во просек облоги може да се користи за повеќе од 6 Месеци, Сите Природни Компоненти на Нашите обвива се направена од органски памук, етнички собрани восок, маслото од јојоба и природно дрво смола.Идеален за заокружување сендвичи, сирење, половина авокадо ,леб, ореви, овошје, овошје и зеленчук, и многу повеќе во фрижидер и ручек кутија.Луѓето кои се грижат за влијанието на пластика и фолија на депонија се изборот на нашите восок обвива, бидејќи за тоа како biodegradable дизајн е целосно compostable, кои ви даваат 0 Отпад предмети кои замени пластични заврши и алуминиумска фолија за да ви помогне да направите вашиот дел за животната средина.


Параметрите на стоката

Подобро ви се допаѓа